Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu Genel Özellikleri

Kova burcu, genel özellikleri bakımından anlaşılması, çözümlemesi ve kısıtlanması zor burç olarak bilinmektedir. İnsanların kolay kolay uyum sağlayamayacağı burçtur. İdealleri için yaşar ve asla bu yoldan şaşmaz. Kimi zaman insanları şaşırtacak kadar umursamaz davranışlar sergiliyor olsa bile daima yere sağlam basar. Ne yapacağı, ne istediğini iyi bilir. Davranışları ve hayata bakış açısı kendisine hastır ve kimseyi taklit etmez. Kova burcu insanları özgürlüğüne aşırı derece düşkündür ve onu bu konuda kısıtlamak neredeyse imkânsızdır. Asla çiğnemeyeceği, yok sayamayacağı bir kuralı var ise, o da özgürlüktür.

Kova burcu insanları için özgürlük, hayatın olmazsa olmazlarıdır. Bağımsızlık ihtiyaçları hayatlarının her alanında ortaya çıkar ve bazı koşullarda kendilerine sorun çıkartabilir. Kova burcu, hava grubuna bağlıdır ve bu nedenle keskin sezilere sahiptir. Aklını çok iyi kullanır, yüksek enerjileri vardır. Kova burcu insanları genel olarak kural tanımaz. Toplum kuralları ve gelenekler onun için önemli değildir. Onlar için önemli olan şey değişim ve yeniliktir. Kova burcu insanları yaratıcı ruha sahiptir ve gerçeklik üzerine kurulu düşünceleri vardır. Onlara bir şeyi kabul ettirmek çok zordur. Karar aşamasında zorluk çeker ve birden fazla seçeneği göz önünde bulundururlar ancak net bir karara vardığında, onu aldığı karardan geri döndürmek çok zordur.

Kova burcu insanları aklını kullanır. Sezgileri ve hayal dünyası geniştir. Bu özelliklerini göz önünde bulundurduğumuz zaman isteğine ulaşmaması için hiçbir sıkıntı yoktur. Meraklı yapısından dolayı çok fazla bilginin sahibidir. Öğrendiklerini araştırır ve doğru olduğunu teyit eder. Direkt olarak bir şeyi olduğu gibi kabul ettiğini görmek çok zordur. Sezgilerini iyi kullanıyor olmaları, gördükleri bir şey ya da içinde bulundukları durumdan fikir sahibi olmalarını sağlar. Bir şeyi derinlemesine öğrenmeleri için konuyu alt üst etmesi gerekir ve bu da çok kısa sürer. O istediğine ulaşmak için yanıp, tutuşur ancak istediğini elde ettiğinde ise kolayca sıkılabilir.

Kova burcu insanları için öğrendikleri çok kıymetlidir ve öylesine kimseyle paylaşmaz. Sahip olduğu bilgilerin kıymetli olduğunun farkındadır ve bu bilgilerin değerini bilecek insanlar ile paylaşımda bulunmayı tercih eder. İnsanlarla iletişimi iyidir ve hiçbir zorluk çekmezler. Kova burcunun yönetici gezegeni Uranüs'tür ve bu nedenle değişime çok fazla ihtiyaç duyarlar. Yönetici gezegeninden dolayı bir gün sonra ne yapacağını kestirmek, tahmin etmek çok zordur. Onlar her zaman yenilik, macera ve eğlence isterler.

Kova burcu insanlarının dengeli kişiliği vardır ve değişimlere kolaylıkla ayak uydurabilir. Dengeli kişilikte olmaları, zaman zaman kendisinden beklenmedik davranışlar sergilemeyeceği anlamına gelmez. Hoşlarına gitmeyen bir şey olduğunda bu yönleri daha fazla ön plana çıkmaktadır. Kova burcu asla ama asla baskıya dayanamaz ve gerekirse bunun için savaşabilir. Duygularının aşırıya kaçmasından çok çekinir. Genel olarak mantıksal davranır ve duyguları yoğun olursa kendisini engelleyecekmiş gibi düşünür. Kova insanları genellikle adaletlidir ve herhangi bir durumda kimsenin tarafını tutmaz. Anlayışlı, yardımsever ve hoşgörüsü yüksek insanlardır.

Kova burcu insanlarının zekası inanılmaz çalışır. Kimsenin aklına gelmeyecek çalışmalar onların akıllarına gelir. Her durumu idare etme yetenekleri üst düzeydedir. Kova burcu insanları için maddiyat çok önemli değildir ancak her zaman çalışmak ve bir şeyler üretmek ister. Hem hayattan zevk almak ister hem de çalışmak. Aslında bunların para ile gerçekleşeceğinin farkındadır. Kova burcunun düşünceleri çoğu zaman uçuk ve kabul edilemez olabilir.

Hemen herkese yardım etmek isteyen Kova burcu aslında genellikle kendisini düşünür ve çoğu zaman egoistlik ile suçlanabilir. Genel olarak kendi çıkarlarını göz önünde bulundurarak hareket etmez. Kova burcu insanları kendilerini mutlu edecek çalışmalar yapmak ister. Bu konuda başarısız olduğunda ise içlerine kapanabilirler. İçlerine kapandığında ise egoizm ortaya çıkar ve insanları kendisinden uzaklaştırmaya çalışabilir. Kova burcu ufak tefek sorunlara çözüm üretmekte ustadır. Bu yöndeki arayışları da yoğundur. Kova insanlarının ne hissettiğini anlamak pek kolay değildir çünkü duygularını gizli tutmak ister.

İlginizi çekebilir : Günlük Burç
Kova Burcu Özellikleri